KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11539042
nr 1153 9042
Anna Palm de Rosa
(1859-1924), Sverige
Akvarell, 'Musselplockare vid Bretagne', signerad, 44x97
Kondition: äkthetsintyg medföljer
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Utrop:
15.000 kr
Såld:
7.200 kr
måndag 18 december 2017
kl 18:45:52
13/12 18:14:01
7.000 kr
17/12 21:23:07
Anna Palm de Rosa
Läs mer om Anna Palm de Rosa